Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
7. júna 2023, 19:00
Čas čítania 0:29

U našich susedov zakázali ochutené zahrievané tabakové výrobky. Už poznáme, odkedy si ich ľudia v obchodoch nekúpia

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Nariadenie, ktoré podpísal prezident Českej republiky Petr Pavel, vstúpi do platnosti v októbri tohto roka.

V Česku schválili novelu, ktorá sa venuje ochrane verejného zdravia a zakazuje ochutené zahrievané tabakové výrobky, informujú novinky.cz. Novela zakazuje tabakové výrobky, ktoré majú charakteristickú príchuť alebo arómu v akejkoľvek časti, ako napríklad vo filtroch, v papierikoch alebo kapsulách. 

„Vzhľadom na to, že v Európskej únii sa zvýšil objem predaja zahrievaných tabakových výrobkov (vyňatých doteraz z vyššie uvedených zákazov a povinností) nad stanovenú hranicu, prijala Európska komisia novelu tabakovej smernice,“ uvádza zákon.

Nariadenie, ktoré podpísal prezident Českej republiky Peter Pavel, vstúpi do platnosti v októbri tohto roka. Existovať nebude ani prechodné obdobie, počas ktorého by predajcovia dopredali zásoby ochuteného tabaku.

Na českom trhu je dostupných viacero zariadení, ktoré spotrebiteľom ponúkajú možnosť fajčiť ochutené zahrievané tabakové výrobky. Ide o zariadenia ako Pulze, Iqos či Glo.

elektronicka cigareta, iqos
Zdroj: Pixabay∕advisor117
Domov
Zdieľať
Diskusia