Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
28. júna 2023, 7:50
Čas čítania 0:26

FOTO: Na cintoríne v Ružomberku odchytili a usmrtili ďalšieho medveďa, ktorý tam ničil majetok. Hrozba však stále trvá

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Na cintoríne v Ružomberku vyčíňa aj samica s mladými.

Zásahový tím Štátnej ochrany prírody SR v utorok 27. júna odchytil druhého medveďa, ktorý ničil ružomberské cintoríny. Trojročného samca veterinári na mieste usmrtili, rovnako ako v prvom prípade.

Mesto Ružomberok však na Facebooku informuje, že situáciu budú musieť naďalej monitorovať, pretože v okolí sa pohybuje ešte niekoľko jedincov. Tí sa z mestského cintorína presunuli na cintoríny Vlkolínec a Biely potok. Zásahový tím potvrdil, že na cintoríne vyčíňali štyri medvede vrátane medvedice s mladými. 

Prvého medveďa odchytili 14. júna. Medvede na cintoríne už dlhodobo spôsobujú škody na majetku, pričom ich láka najmä náplň do kahancov, ktorá obsahuje prímes bravčového a hovädzieho loja. Primátor Ružomberka oznámil, že na cintoríne plánuje nainštalovať elektrické ohradníky. 

Domov
Zdieľať
Diskusia