Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Martina Havranová
9. júla 2023, 11:39
Čas čítania 0:22

Ďalšiu obľúbenú destináciu Slovákov trápia pláže znečistené výkalmi. Po Chorvátsku museli uzatvoriť pláže aj na tomto ostrove

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Údajným dôvodom sú odpadové vody v okolí.

Pláže zamorené výkalmi znepríjemňujú leto dovolenkárom v Chorvátsku. S podobným problémom však musí bojovať už aj obľúbené európske letovisko Ibiza, upozornil portál tvnoviny.sk

Pláž s červenou vlajkou.
Pláž s červenou vlajkou. Zdroj: Unsplash/Kara Singh

Mesto Sant Anton de Portmany muselo dočasne v stredu ráno uzatvoriť a červenou vlajkou, ktorá symbolizuje zákaz kúpania, označiť dve pláže Cala Gració a Cala Gracioneta. Údajným dôvodom je znečistenie výkalmi, ktoré nasleduje nadmerný výskyty baktérie E. coli, nachádzajúcej sa v črevách ľudí aj zvierat.


Podľa informácií portálu Periodicó de Ibiza sa kvalita vody testuje každých 48 hodín a rezort životného prostredia aktuálne zisťuje príčiny znečistenia. Dôvodom sú údajne odpadové vody v okolí.

Domov
Zdieľať
Diskusia