Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
13. júla 2023, 19:18
Čas čítania 0:41

Matovičovo OĽaNO čelí podozreniu, že sa zaplietlo do podplácania úradníka. Za všetkým stoja ikonické autá na kampaň

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Človek, ktorý mal prihlasovanie na starosti, údajne úradníkovi podal obálku s peniazmi.

Súčasťou predvolebnej kampane OĽaNO je niekoľko ikonických vozidiel Fiat 500, ktoré predstavil predseda strany Igor Matovič v krátkom videu. Autá vraj hnutie hľadalo až v Taliansku a po príchode ich museli prihlásiť do evidencie na Slovensku.

Človek, ktorý mal prihlasovanie štyroch áut na starosti, však údajne chcel celý proces urýchliť, a tak pracovníka na Okresnom úrade v Senci podplatil, píšu Aktuality.sk. Na prihlasovanie áut si OĽaNO podľa vyjadrenia najalo externú firmu.

Úradníkovi vraj podstrčil obálku s peniazmi, ten to však nahlásil polícii, ktorá sa už prípadom zaoberá. „Vami uvedená vec je vyšetrovaná na odbore Bratislava NAKA Prezídia Policajného zboru. Aktuálne nie je možné poskytnúť bližšie informácie z dôvodu neprítomnosti vyšetrovateľa, ktorý túto trestnú vec vyšetruje,“ informovala Zuzana Hrabovská z komunikačného odboru policajného prezídia.

V hnutí o podplácaní nevedia nič

Hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky tvrdí, že v hnutí o úplatkoch nevedia. „Naše hnutie nedisponuje žiadnymi informáciami o akýchkoľvek podozreniach, ktoré spomínate. Ako protikorupčné hnutie striktne vyznávame zásadu padni, komu padni, a preto sme garantovali úplné rozviazanie rúk orgánom činným v trestnom konaní,“ napísal v stanovisku. 

matovič
Zdroj: Facebook/Igor Matovič
Domov
Zdieľať
Diskusia