Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR Martin Adam Pavlík
5. augusta 2023, 10:18
Čas čítania 1:07

VIDEO: Pozri si video z dronu, ktorým Ukrajinci zasiahli ruský tanker

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené
VIDEO: Pozri si video z dronu, ktorým Ukrajinci zasiahli ruský tanker
Zdroj: Twitter/@ChristopherJM

Ukrajinský námorný dron zasiahol v noci na sobotu približne 30 námorných míľ od Kerčského prielivu ruský tanker.

V dôsledku explózie dočasne Rusi zastavili dopravu na strategickom Kerčskom moste spájajúcom anektovaný polostrov Krym s Ruskom, informovali o tom agentúra AFP a britská stanica BBC, ktoré sa odvolávajú na informácie ruských médií.


Tanker bol pri útoku poškodený a na miesto dorazili dva remorkéry, uviedla štátna tlačová agentúra TASS. Z lode, na palube ktorej bolo jedenásť ľudí, nevytieklo žiadne palivo.


Denník The Moscow Times identifikoval plavidlo ako tanker SIG, na ktorý sa vzťahujú americké sankcie za dodávku leteckého paliva ruským silám v Sýrii, podporujúcim prezidenta Bašára Asada.Spoločnosť Rosmorrečflot na svojom telegramovom kanáli oznámila, že tanker SIG dostal zásah v oblasti strojovne blízko čiary ponoru na pravoboku, „pravdepodobne v dôsledku útoku námorného dronu“.


Ruskom dosadený šéf okupačnej správy Záporožskej oblasti Vladimir Rogov uviedol, že niekoľko členov posádky lode bolo pri útoku zranených sklenými črepinami.


Premávka na moste spájajúcom Moskvou anektovaný Krymský polostrov s Ruskom bola zastavená na približne tri hodiny a obnovená v sobotu skoro ráno.


Najnovší útok v Čiernom mori sa odohral deň po tom, ako Ukrajina oznámila, že neďaleko Novorossijska zaútočila námorným dronom na loď ruskej Čiernomorskej flotily Olenegorskij Gorňak.

Ako sme informovali v piatok, útok na ruskú loď na základni Novorossijsk bol vykonaný tiež prostredníctvom námorného dronu naloženého 450 kilogramami výbušniny trinitrotoluén (TNT) a stojí za ním Bezpečnostná služba Ukrajiny (SBU) a ukrajinské námorníctvo. Na jej palube sa v čase útoku nachádzalo približne sto členov posádky.

Domov
Zdieľať
Diskusia