Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Aneta Gospičová
15. augusta 2023, 17:40
Čas čítania 0:40

MAPA VÝSKYTU HÚB: Slováci sa radujú, po dažďoch nazbieraš plný košík húb v mnohých častiach krajiny

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Interaktívna mapa funguje na príspevkoch od ľudí, ktorí zdieľajú svoje skúsenosti.

Hubárska sezóna je po niekoľkodňových intenzívnych dažďoch v plnom prúde. Portál nahuby.sk pravidelne poskytuje hubárom informácie o výskyte húb prostredníctvom interaktívnej mapy, do ktorej môžu používatelia portálu pridávať príspevky o svojich úlovkoch.

Aktuálna situácia je podľa mapy najpriaznivejšia na severozápade Slovenska. Najviac príspevkov je aktuálne z okolia Žiliny a Trenčína. „Tak dnes to bolo úžasné, nakoniec som musel spraviť z náhradného trička provizórnu tašku,“ informuje o veľkom úlovku používateľ, ktorý hľadal huby v okolí Trenčína.

Priaznivú situáciu zaznamenali aj na východe Slovenska. „Hneď na začiatku sa nám zadarilo nájsť bedle vysoké, na okraji hory hríby dubové, osikové... V hore sme nechali kopec plávok a veľa malých hríbov, nech sa potešia aj ostatní,“ uvádza používateľ, ktorý hubárčil v okolí Košíc.

Najmenej príspevkov ukazuje interaktívna mapa na juhu Slovenska a v okolí Bratislavy. „Huby nerastú, v lese ani náznak, ani plávky, ani bedle...“ informuje používateľ, ktorý hľadal huby v okolí Senice.

Huby, ktoré najčastejšie nazbierali hubári na Slovensku:

  • hríb dubový
  • bedľa vysoká
  • kozák hrabový
  • kuriatko jedlé
  • muchotrávka červenkastá
  • hríb smrekový
Interaktívna mapa portálu nahuby.sk.
Interaktívna mapa portálu nahuby.sk. Zdroj: naruby.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia