Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
22. augusta 2023, 13:50
Čas čítania 0:25

FOTO: Vozili sa na štvorkolke po národnom parku v Nízkych Tatrách, no vrazili do stromu. Horskí záchranári mali plné ruky práce

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Zraneného muža previezol vrtuľník do nemocnice.

Horskí záchranári z Nízkych Tatier pomáhali v pondelok 21. augusta popoludní dvom mužom na štvorkolke, ktorí sa pri jazde v exponovanom teréne pod Štefánikovou chatou zachytili o strom. Privolal ich náhodný český turista, ktorý bol svedkom pádu. Záchranárom poskytol lokalizačné údaje a okamžite smeroval k postihnutým.


„Muži sa nachádzali v ťažko dostupnom teréne ústia Mlynnej a Pošovej doliny. Následkom pádu jeden z nich utrpel úraz hlavy spojený s krátkodobým bezvedomím a mal narazené rebrá. Druhý z dvojice Slovákov vyviazol bez zranení,“ uviedla HZS.


HZS požiadala o súčinnosť posádku leteckých záchranárov z Banskej Bystrice. Zraneného muža upevnili do podvesu vrtuľníka a transportovali do nemocnice na ďalšie ošetrenie.

Horská záchranná službaHorská záchranná službaHorská záchranná službaHorská záchranná služba
Zobraziť galériu
(4)
Domov
Zdieľať
Diskusia