Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Florián Meričko
30. augusta 2023, 10:40
Čas čítania 0:32

Turista v Chorvátsku zaplatil za 2 malé pivá takmer 15 eur. Toto mal byť dôvod, tvrdí ekonóm

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

V niektorých lokalitách sú ceny výrazne drahšie, nie je to však spôsobené infláciou.

Turista v Chorvátsku zažil malý šok potom, čo mu na trajekte z Prizny do Žigljenu priniesli účet. Za dve malé pivá totiž musel zaplatiť 14,40 eura. Dôvodom však nemala byť inflácia, tvrdí ekonóm Peter Studnička. Portál TN.cz o tom informoval s odvolaním sa na správu chorvátskeho webu Dnevnik.hr.

Podľa Studničku bola vysoká cena spôsobená miestom, na ktorom si turista objednal obľúbený nápoj. 

„Neviem, či práve na trajektoch existuje cenová diskriminácia na turistov, ale všeobecne, keď ste na nejakom vyťaženom dopravnom uzle, či už je to letisko, stanica, alebo dopravný prostriedok, kde je drahšia a náročnejšia logistika, tak tam spravidla vyššie ceny bývajú,“ uviedol ekonóm.

Cenu 14,40 eura za dve malé pivá však považuje za neštandardnú a ojedinelú. Napriek tomu však Studnička upozorňuje, že sú ceny na vyťažených dopravných uzloch spravidla vyššie než tie v reštauráciách.

Turista musel zaplatiť za dve malé pivá takmer 15 eur.
Turista musel zaplatiť za dve malé pivá takmer 15 eur. Zdroj: Reprofoto dnevnik.hr
Domov
Zdieľať
Diskusia