Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
30. augusta 2023, 15:40
Čas čítania 0:52

Kremeľ pripustil, že pád Prigožinovho lietadla mohlo spôsobiť aj úmyselné zavinenie

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Havária Prigožinovho lietadla si vyžiadala desať obetí. Kremeľ nezavrhuje ani možnosť, že by išlo o nehodu spôsobenú úmyselným zavinením.

Vyšetrovanie pádu lietadla, v ktorom zahynul aj zakladateľ žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin, zahŕňa i možnosť, že bol spôsobený úmyselne. V stredu to oznámil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.


„Samozrejme, že sa zvažujú rôzne verzie vrátane... povedzme úmyselného zavinenia,“ vyhlásil Peskov v súvislosti s leteckým nešťastím, ktoré si vyžiadalo celkovo desať obetí.
Vzhľadom na to, že vyšetrovanie vedie Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom), Peskov konštatoval, že o medzinárodnom vyšetrovaní nemôže byť ani reči.


Sledkom minulý týždeň uviedol, že začal trestné konanie vo veci porušenia zásad bezpečnosti letu, čo je podľa agentúry Reuters štandardný postup používaný pri vyšetrovaní leteckých nehôd v Rusku, keď neexistuje bezprostredný dôvod na podozrenie z trestného činu.

Správu o jeho smrti potvrdili genetické testy

Prigožin (62) zahynul 23. augusta pri havárii lietadla v Tverskej oblasti na západe Ruska. Lietadlo typu Embraer Legacy 600 smerovalo z Moskvy do Petrohradu, kde majú sídlo Prigožinove firmy, keď sa zrútilo.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Sledkom v nedeľu po vykonaní genetických testov potvrdil, že medzi obeťami pádu lietadla bol i šéf vagnerovcov. Na palube stroja sa okrem Prigožina nachádzalo deväť ľudí vrátane šéfa logistiky Valerija Čekalova a spoluzakladateľa vagnerovcov Dmitrija Utkina.
K havárii prišlo presne dva mesiace po tom, čo sa Prigožin a jeho bojovníci nakrátko vzbúrili proti ruskému vojenskému vedeniu.


V Petrohrade sa v utorok konal Prigožinov pohreb. Ruský prezident Vladimir Putin sa na ňom nezúčastnil.

Prigožin, pohreb, smrť
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia