Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
31. augusta 2023, 18:51
Čas čítania 0:39

Zvrat v kauze vraždy Daniela Tupého: Adam Puškár už nie je jediným podozrivým

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Podľa najnovších informácií vyšetrovateľ pracuje s verziou, že obvinený advokát Adam Puškár nebol jediný, kto v osudnú noc na Tyršovom námestí usmrtil študenta Daniela Tupého.

Vyšetrovanie vraždy študenta Daniela Tupého spred takmer osemnástich rokov nabralo nový smer. Portál Aktuality prišiel s novou informáciou o tom, že Adam Puškár už v prípade nevystupuje ako jediný podozrivý. Tupého mali údajne dobodať až dvaja páchatelia. 

Vyšetrovateľ podľa najnovších informácií pracuje s verziou, že obvinený advokát Adam Puškár nebol jediný, kto v osudnú noc v roku 2005 na bratislavskom Tyršovom námestí usmrtil študenta Filozofickej fakulty Univerzity Komenského. 

Informáciu o vyšetrovaní prípadu potvrdila Puškárova advokátka Michaela Matušíková. „Z vykonaného dokazovania sa zrejme vyšetrovateľovi javí, že páchateľov mohlo byť viac. Predpokladám, že to vyplýva aj z ďalších vykonaných dôkazov, ktoré boli zabezpečené v priebehu vyšetrovania,“ povedala. 

Vraždu Daniela Tupého dodnes neobjasnili

V piatok 4. novembra 2005 sa Daniel Tupý vo večerných hodinách nachádzal na Tyršovom nábreží na petržalskej strane Dunaja spoločne s partiou ľudí, ktorú napadla skupina útočníkov.

Podľa svedkov útok trval len približne minútu a násilníci počas neho vykrikovali nacistické heslá. Na mieste bolo šesť zranených osôb a 21-ročný zavraždený študent Daniel Tupý, ktorého dobodali ôsmimi ranami.

Daniel Tupý
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš
Domov
Zdieľať
Diskusia