Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
12. septembra 2023, 11:42
Čas čítania 0:36

MAPA: Také teplo na slovenských horách už dávno nezažili. Rekordy padajú aj na týchto miestach

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Lomnický štít zaznamenal tri dni za sebou priemernú dennú teplotu nad desať stupňov Celzia.

Na najvyšších horách na Slovensku je v týchto dňoch zaznamenávané extrémne teplé počasie. Lomnický štít zaevidoval tri dni za sebou priemernú dennú teplotu nad desať stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti.

Podotkol, že v sobotu (9. 9.) aj v nedeľu (10. 9.) bola na spomínanej stanici zaznamenaná vôbec najvyššia priemerná denná teplota za september v histórii meraní, oba dni zhodne 11,1 stupňa Celzia. „Rekordy padajú aj na Chopku, kde bol vyrovnaný septembrový rekord najvyššej priemernej dennej teploty (14,7 stupňa Celzia),“ dodal SHMÚ.

Priblížil, že vysoké sú aj denné maximá. Na Lomnickom štíte zaznamenal v pondelok (11. 9.) nad 14 stupňov Celzia, čo je podľa ústavu v septembri mimoriadne zriedkavá hodnota.

„Veľmi teplé počasie bude vo vysokých polohách pokračovať aj utorok a v stredu (13. 9.), ale už o málo chladnejšie ako cez víkend a vo štvrtok (14. 9.) sa po prechode studeného frontu ochladí ešte výraznejšie,“ doplnil.

Domov
Zdieľať
Diskusia