Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
13. septembra 2023, 13:50
Čas čítania 0:29

SHMÚ dnes musel vydať výstrahy: Na Slovensku večer hrozia prívalové povodne, udrú intenzívne lejaky a búrky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nad naše územie dorazia búrky spojené s prudkým lejakom s intenzitou 20 až 30 milimetrov za polhodinu, nárazmi vetra 65 až 85 kilometrov za hodinu a s krúpami.

Na väčšine Slovenska sa môžu v stredu večer vyskytnúť búrky. Hrozia aj povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe.


Výstraha prvého stupňa platí pre celý Bratislavský, Banskobystrický, Trenčiansky, Nitriansky, Trnavský a Žilinský kraj. Zároveň platí aj pre okresy Poprad a Rožňava.

Očakávajú sa tam búrky od 20.00 h do štvrtka 14. septembra do 6.00 h. Vyskytnúť sa môžu búrky spojené s prudkým lejakom s intenzitou 20 až 30 milimetrov za polhodinu, nárazmi vetra 65 až 85 kilometrov za hodinu a s krúpami.


SHMÚ tiež upozorňuje na prívalové povodne v okresoch Skalica a Senica. Výstraha prvého stupňa tam platí od stredy 20.00 h do štvrtka 2.00 h. Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach SHMÚ predpokladá výskyt sprievodných povodňových javov mimo tokov.

mapa, búrky, výstrahy
Zdroj: SHMÚ.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia