Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Florián Meričko TASR
22. septembra 2023, 13:55
Čas čítania 0:47

Na východe Slovenska zatvoria päť detských pohotovostí. Zmeny nastanú v týchto lokalitách

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Cieľom zmeny je podľa rezortu koncentrovať lekárov do funkčných tímov a priblížiť ich k nemocniciam, aby boli zabezpečené aj laboratórne vyšetrenia či zobrazovacie metódy.

Minister zdravotníctva Michal Palkovič pred pár dňami podpísal vyhlášku týkajúcu sa úpravy siete detských ambulantných pohotovostí, ktorá vstúpi do platnosti 1. októbra.

Z vyhlášky vyplýva, že sa do konca roka 2024 zredukuje počet detských pohotovostí z pôvodných 61 na 40. Dokopy tak zanikne až 21 zariadení, päť z nich na východnom Slovensku, informuje RTVS.

Zoznam lokalít na východe Slovenska, v ktorých do roka 2024 zaniknú detské pohotovosti:

  • Moldava nad Bodvou (v októbri 2023),
  • Košice (v lete 2024),
  • Medzilaborce,
  • Sabinov,
  • Kráľovský Chlmec.

V prípade detskej pohotovosti v Moldave nad Bodvou ide len o formálne zaniknutie. V praxi tam už dlhé roky totiž nikto neordinuje. K zmene dôjde v lete nasledujúceho roka aj v Košiciach, kde sa aktuálne nachádzajú dve detské pohotovosti. Po novom budú mať miestni obyvatelia k dispozícii už len jednu.

Cieľom zmeny je podľa rezortu koncentrovať lekárov do funkčných tímov a priblížiť ich k nemocniciam, aby boli zabezpečené aj laboratórne vyšetrenia či zobrazovacie metódy.

1. marca 2024, 9:30 Čas čítania 3:47 Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom

„Ministerstvo zdravotníctva dlhodobo upozorňovalo na kritickú situáciu s pediatrami a hroziace problémy s ambulantnou pohotovostnou službou. Cieľom vyhlášky je v súčasnom kritickom stave nastaviť efektívnu alokáciu personálnych kapacít ako jedno z opatrení na udržanie ambulantnej pohotovostnej služby pre deti,“ priblížil Palkovič po podpísaní vyhlášky.

Domov
Zdieľať
Diskusia