Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. októbra 2023, 20:00
Čas čítania 0:25

Cesta z Bratislavy do Viedne vlakom bude čoskoro komplikovanejšia. Rakúsko zasiahne výluka, prestupovať budeš musieť za hranicami

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vlaky nahradí autobusová doprava.

Pre výluku na železničnej trati v Rakúsku budú od 9. októbra vlaky na trati medzi Bratislavou – hlavnou stanicou a Viedňou jazdiť len po Marchegg. V úseku medzi Marcheggom a Viedňou budú vlaky nahradené autobusmi. Výluka na železničnej trati do Viedne potrvá do 14. novembra.

Vlaky z bratislavskej hlavnej stanice tak budú jazdiť len do stanice Marchegg. Na trase do Viedne budú jazdiť náhradné autobusy. „Vlaky Bratislava hl. st. – Marchegg sú určené výhradne pre cestujúcich do/zo staníc Marchegg a okolia, čomu bude prispôsobená aj ich kapacita,“ upozornil Kováč.

ZSSK cestujúcim odporúča využiť paralelnú linku REX z bratislavskej Petržalky cez Kittsee do Viedne, ktorá bude premávať bez obmedzení.

vlak
Zdroj: TASR/Ladislav Vallach
Domov
Zdieľať
Diskusia