Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
12. októbra 2023, 11:00
Čas čítania 0:38

Nový posun v kauze šéfa Košického kraja: v prípade podozrivého nákupu teplomerov počítajú škody

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Kauza sa týka obstarávania bezdotykových teplomerov a nákladných vozidiel na údržbu komunikácií. Predseda KSK Rastislav Trnka vinu odmieta.

V kauze Valentín, kde čelí obvineniu aj šéf Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka či podnikateľ Richard Reday, prebieha znalecké dokazovanie s cieľom určiť škodu.

„Taktiež prebieha rozhodovanie o sťažnostiach podľa paragrafu 363 Trestného poriadku na Generálnej prokuratúre SR,“ priblížili z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.


Národná kriminálna agentúra v rámci akcie Valentín vo februári obvinila päť fyzických osôb. Kauza sa týka obstarávania bezdotykových teplomerov a nákladných vozidiel na údržbu komunikácií. Predseda KSK Rastislav Trnka vinu odmieta. Jeho obvinili len v prípade podozrení z ovplyvňovania špecifikácie pri obstaraní štyroch vozidiel značky Tatra. Obvinený bol aj generálny riaditeľ Správy ciest KSK a ďalšie dve osoby.


KSK obstaral v rokoch 2020 a 2021 v rámci protiepidemických opatrení spolu 205 prechodových teplomerov za viac ako 178 000 eur a Správa ciest KSK obstarala v roku 2020 štyri nákladné vozidlá značky Tatra s nadstavbami na zimnú a letnú údržbu za 1,3 milióna eur. Kritici namietali, že išlo o predražené nákupy, čo kraj odmietal.

Domov
Zdieľať
Diskusia