Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
17. októbra 2023, 14:00
Čas čítania 0:32

Smer už má pripravené mená ministrov, prvá sa ich dozvie prezidentka Čaputová. Termín zatiaľ nemajú

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Predseda strany Smer-SSD Robert Fico oznámi mená nominantov na posty ministrov prezidentke Zuzane Čaputovej osobne. Presný termín zatiaľ nie je známy.

Predsedníctvo Smeru-SD v utorok odsúhlasilo nominantov strany na ministerské posty. Potvrdili to členovia predsedníctva Jaroslav Baška, Richard Takáč a Robert Kaliňák. Mená zatiaľ nekonkretizovali s tým, že ako prvá sa ich má dozvedieť prezidentka Zuzana Čaputová.


Takáč predpokladá, že predseda strany Robert Fico oznámi hlave štátu mená osobne. „Komunikujú s kanceláriou, ale presný termín a čas neviem povedať,“ povedal.
„Problém nebol, všetci sú ochotní pracovať na tom, s čím sme išli do volieb,“ zhodnotil Kaliňák.


Smer-SD, Hlas-SD a SNS podpísali v pondelok 16. októbra koaličnú dohodu. Vyplýva z nej, že strany si rozdelia posty vo vláde v pomere 7 : 7 : 3. Predsedom vlády má byť nominant Smeru-SD, každej strane má pripadnúť jeden post podpredsedu vlády. Koaličná dohoda tiež hovorí, že nominácia predsedu parlamentu patrí Hlasu-SD. Každá strana má mať aj jedného podpredsedu snemovne, jeden post ostane opozícii.

fico, kaliňák
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Domov
Zdieľať
Diskusia