Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
18. októbra 2023, 19:20
Čas čítania 0:48

V Rakúsku zatkli najhľadanejšieho Slováka, ktorý mal kontakty s mafiou. Na úteku bol 11 rokov, teraz ho majú vydať späť do vlasti

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Štyridsaťpäťročný muž je odsúdený na 12 rokov väzenia.

Hľadaného Slováka zatkli po 11 rokoch na úteku na východe rakúskej spolkovej krajiny Štajersko. Ide o najhľadanejšieho zločinca krajiny, ktorému sa pripisujú aj kontakty s mafiou, informuje v stredu TASR podľa správy agentúry APA.

Zadržaného Antona Hudeca odsúdili ešte pred 11 rokmi na dovedna 12 rokov za mrežami, na výkon trestu však nikdy nenastúpil a odvtedy bol na úteku, uviedol rakúsky spolkový policajný úrad podľa denníka Kronen Zeitung.

Zadržaného majú teraz vydať naspäť do vlasti. Štyridsaťpäťročný muž bol podľa vyjadrení slovenskej polície na sociálnej sieti Facebook v roku 2012 odsúdený na 12 rokov za mrežami za závažný prípad vydierania.

Medzinárodný zatykač naňho vydali v roku 2021

Predtým údajne pôsobil v organizovanej skupine, v rámci ktorej sa podieľal na násilných kriminálnych aktivitách predovšetkým v regióne okolo Nitry. V decembri 2021 bol na neho vydaný medzinárodný zatykač.

V mladosti bol podozrivý jedným z najväčších boxerských talentov svojej vlasti a viackrát vyhral aj v národných i medzinárodných súťažiach, píše APA. Dostal sa však do prostredia podsvetia a radikálnych pravicových kruhov, kde sa stal notoricky známym ako bitkár.

1. marca 2024, 9:30 Čas čítania 3:47 Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom

Počas svojho dlhoročného úteku naprieč Európou postupoval podľa polície veľmi rafinovane, viackrát si zmenil mená a falšoval doklady. V súčasnosti sa nachádza vo vydávacej väzbe, uzatvára APA.

Domov
Zdieľať
Diskusia