Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
19. októbra 2023, 11:09
Čas čítania 1:00

Jedinečný obchod KOLO, ktorý je naplnený tonami vecí z druhej ruky, čoskoro znovu otvoria. Po požiari dostane nové vychytávky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

KOLO bude opätovne otvorené od 11. novembra.

Bratislavské centrum opätovného využitia KOLO, ktoré v máji zasiahol požiar, otvoria opäť 11. novembra. Obnovený priestor ponúkne množstvo nevyužívaných, ale stále funkčných vecí, komunitnú osvetovú miestnosť či okrúhlu knižnicu. Pribudnú tiež novinky ako oddychová zóna, dielňa na opravu poškodených vecí či SWAP rastlín.

„Medzi stálice patrí osvetová miestnosť, ktorá je obľúbeným komunitným priestorom. Chystáme rôzne upcyklačné workshopy, edukatívne prednášky či výstavy umenia z odpadu. Police budú opäť plné pekných a funkčných vecí, ktoré nám Bratislavčania nosili počas leta,“ podotýka Martina Čechová, manažérka cirkulárnej ekonomiky mestskej firmy Odvoz a likvidácia odpadu (OLO). Návštevníci sa zároveň od začiatku budúceho roku môžu tešiť aj na dlhoočakávané oddelenie vybraných elektrospotrebičov.

Otvorené 6 dní v týždni

Priestor KOLO sa nachádza v areáli OC Korzo na Pestovateľskej 13. Je situovaný pri nákupných centrách. KOLO bude opäť otvorené šesť dní v týždni. V utorok až piatok sú návštevníci vítaní od 10.00 do 18.00 h, počas víkendov do 17.00 h. V pondelok býva KOLO zatvorené. Počas riadnych otváracích hodín plní funkciu zberného miesta. Zoznam predmetov, ktoré prijíma alebo neprijíma, je na webe OLO.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Požiar vo vonkajšej časti budovy OC Korzo v Bratislave, ktorý zasiahol aj vnútorné priestory KOLO, vypukol ráno 14. mája. Na mieste neutrpel nikto zranenia. Požiar však zničil vybavenie prevádzky, sklad a všetky predmety určené na opätovné použitie.


Cirkulárny projekt KOLO otvorilo OLO vlani v októbri na Pestovateľskej ulici. Do konca marca ho navštívilo viac ako 50 000 ľudí. Hlavné mesto ušetril projekt o takmer 100 ton potenciálneho odpadu. Jeho súčasťou je aj osvetové a kreatívne centrum.

Domov
Zdieľať
Diskusia