Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
31. októbra 2023, 20:20
Čas čítania 0:33

Veľká automobilka na Slovensku plánuje zdvíhať platy. Stovkám zamestnancov príde od novembra o 120 eur viac

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Mzdy zdvihne zamestnancom vo výrobe.

Automobilka Jaguar Land Rover Slovakia zvyšuje od začiatku novembra základné tarifné mzdy pre všetky triedy výrobných zamestnancov vo svojom nitrianskom závode. Mzdy zamestnancov sa zvýšia o sumu 110 eur, informoval riaditeľ ľudských zdrojov spoločnosti Igor Franček.

Vzhľadom na desaťpercentný osobný bonus vypočítaný z tarifnej mzdy bude celkové zvýšenie mesačnej mzdy pre všetkých výrobných zamestnancov predstavovať 121 eur. Priemerná mesačná mzda výrobného zamestnanca v JLR Nitra tak dosiahne 1821 eur.

Zvýšenie miezd bolo podľa slov Frančeka prijaté s cieľom zlepšiť finančnú stabilitu zamestnancov. Zvýšenie miezd v kombinácii s osobným príplatkom má zároveň za cieľ zmierniť dôsledky zdražovania a zachovať pozíciu JLR ako zamestnávateľa s nadpriemerným ohodnotením.

Oznámenie automobilky o zvýšení mzdy výrobných zamestnancov nasleduje po nedávnej ratifikácii kolektívnej zmluvy medzi Jaguar Land Rover Slovakia a Modernými odbormi AIOS JLR, ktorá garantuje zamestnancom JLR Slovakia ohodnotenie vyššie, ako je trhový priemer.

závod, automobilka
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Domov
Zdieľať
Diskusia