Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
7. novembra 2023, 10:48
Čas čítania 0:58

Slováci dostanú novú vlakovú linku súkromného dopravcu. Stovkou vlakov denne vykryje dôležitý úsek

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Na novej trati bude nasadených 21 vlakových jednotiek. Každá má kapacitu takmer 240 miest, z toho 140 je na sedenie.

Železničný dopravca Leo Express začne jazdiť na trati Bratislava – Komárno 10. decembra. Dopravca plánuje denne vypraviť takmer 100 spojov. Železničný dopravca už spustil predaj časových traťových lístkov. Informoval o tom hovorca Leo Express Emil Sedlařík.


Na trati Bratislava – Dunajská Streda – Veľký Meder – Komárno bude nasadených 21 vlakových jednotiek. Každá má kapacitu takmer 240 miest, z toho 140 je na sedenie. Popri zahustení spojov sa tak navýšia aj kapacity v špičke medzi Dunajskou Stredou, Kvetoslavovom a Bratislavou, kde budú vlaky jazdiť v 20-minútových intervaloch.


„Teší nás, že na exponovanej trati Komárno – Dunajská Streda – Bratislava príde k navýšeniu kapacity aj celkového objemu vlakových spojov. Železničná doprava je ekologickejšia, a čím viac ľudí zvolí komfort na koľajniciach, tým väčšiu úľavu to znamená pre preťažené cestné komunikácie,“ uviedol minister dopravy Jozef Ráž ml.


Železničný dopravca na trať medzi Bratislavou a Komárnom nasadí nízkopodlažné klimatizované vlaky. „Od 10. decembra nasadíme moderné, nízkopodlažné a klimatizované jednotky, ktoré okrem iného budú vybavené Wi-Fi, detským oddielom, toaletou pre vozičkárov i prebaľovacím pultom pre deti,“ uviedol generálny riaditeľ Leo Express Peter Köhler.


Hoci Leo Express začne na trati jazdiť až v decembri, lístky si možno u dopravcu kúpiť už teraz. „Zachoval súčasnú cenu cestovného 5,25 eura na trase Bratislava – Komárno,“ uviedol Sedlařík. Dopravca ponúka časové lístky na sedem, 30 a 90 dní. „Pri príležitosti spustenia predaja ponúka aj celoročný lístok za 365 eur s názvom DunajPass. V jeho cene je prioritný výber miesta aj možnosť využiť lounge v hlavnej stanici v Bratislave,“ dodal Sedlařík.

Domov
Zdieľať
Diskusia