Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
13. novembra 2023, 15:30
Čas čítania 1:41

Viac vlastenectva, národnej literatúry v školách či národný šport. Toto dali Fico, Danko a Pellegrini do programového vyhlásenia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vláda schválila svoje programové vyhlásenie, jeho súčasťou je aj niekoľko zvláštnych či pozornosti hodných návrhov.

Vláda Roberta Fica schválila v pondelok 13. novembra svoje programové vyhlásenie. Jeho hlavnou myšlienkou je „Lepšie, pokojnejšie a bezpečnejšie žiť“. Už v úvode vláda spomína, že chce u Slovákov vzbudiť viac národného sebavedomia. 

„Nová vláda Slovenskej republiky bude venovať pozornosť národnému sebavedomiu, posilňovaniu suverenity, štátnosti a zdravého vlastenectva, úctu k štátnym symbolom, národným a kultúrnym tradíciám,“ píše sa v programe.

Nová vláda sľubuje, že bude reagovať na politickú, ekonomickú, finančnú, sociálnu a právnu situáciu a postavenie SR vo svete. V programovom vyhlásení sa objavilo aj viacero zvláštnych či pozornosti hodných bodov.

Zvýšenie daní

  • Vláda chce bojovať s negatívnymi externalitami tým, že zvažuje zavedenie dane zo sladených nápojov.

Kultúrna politika

  • Vláda chce podporovať „kvalitnú pôvodnú slovenskú televíznu a rozhlasovú tvorbu“, a preto plánuje rozdeliť a Rozhlas a televíziu Slovenska na Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas.
  • Vláda chce u obyvateľov Slovenskej republiky posilniť vlastenectvo. „Vláda zabezpečí systémové kroky, projekty a aktivity, ktoré podporia zvýšenie národného povedomia a vlastenectva občanov Slovenskej republiky,“ píše sa v programe.
  • Vláda bude podporovať angažovanosť náboženských spoločností vo veciach verejného záujmu.
  • Vláda plánuje prevziať záštitu nad významnými slovenskými výročiami a bude zabezpečovať ich priebeh.
  • Rezort kultúry chce v spolupráci s ministerstvom školstva zvýšiť u mladých ľudí záujem o čítanie slovenskej literárnej tvorby.

Environmentálna politika

Domov
Zdieľať
Diskusia