Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent TASR
26. novembra 2023, 9:45
Čas čítania 0:25

Novinka na čerpacích staniciach: Prvá krajina v EÚ bude tankovať naftu z použitého kuchynského oleja

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Takzvaná parafínová nafta je povolená aj ako čisté palivo, oznámilo v stredu nemecké ministerstvo životného prostredia.

Vodiči v Nemecku budú môcť tankovať aj naftu vyrobenú na 100 % z použitých kuchynských olejov. Takzvaná parafínová nafta je povolená aj ako čisté palivo, oznámilo v stredu nemecké ministerstvo životného prostredia. 

Produkty vyrobené z odpadových materiálov, ako sú napríklad použité kuchynské oleje, sa už mohli miešať s bežnou naftou, na základe novelizovanej vyhlášky ministerstva sa však odteraz budú môcť ponúkať aj v 100-percentnej koncentrácii.

„Aby sa predišlo poškodeniu vozidiel v dôsledku nesprávneho tankovania, nové nariadenie ukladá prevádzkovateľom čerpacích staníc povinnosť poskytovať spotrebiteľom štandardizované informácie,“ uviedlo ministerstvo. V rámci opatrení na ochranu klímy sa zároveň podľa ministerstva počíta s ukončením súčasného systému dotovania parafínovej nafty vyrobenej z fosílnych zdrojov.

Domov
Zdieľať
Diskusia