Radka Klučárová
10. decembra 2023, 9:27
Čas čítania 0:22

Slovensko

Slafkovský si uplynulú noc na konto pripísal prvý bitku v NHL a v nájazdoch rozhodol zápas.

Juraj Slafkovský sa vo včerajšom nočnom zápase Montrealu proti Buffalu po prvýkrát pobil na ľade NHL. V tretej tretine zhodil rukavice a po vzájomných provokáciách sa vo vypätej situácii pobil s Connorom Cliftonom.

Po bitke v 56. minúte si na trestnej lavici odsedel päť trestných minút. Z ľadu odišiel za stavu 2 : 2 s krvavým šrámom pod okom. Jeho súper si to namieril rovno do šatne.

Do duelu sa potom Slafkovský vrátil už iba raz, a to rovno v samostatných nájazdoch. Ten svoj po prvýkrát v kariére premenil a rozhodol o víťazstve Montrealu Canadiens.