Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
13. decembra 2023, 10:41
Čas čítania 0:22

POTOPY: Meteorológovia na Slovensku vyhlásili aj najvyšší stupeň ohrozenia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Pre niektoré okresy vydal SHMÚ hydrologické výstrahy.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre niektoré okresy hydrologické výstrahy, informuje o tom na svojom webe. Treťostupňovú výstrahu vydal pre okres Trebišov v povodí  Roňavy.

„Na základe predpokladaného vývoja poveternostnej situácie a nasýtenosť povodia očakávame naďalej vzostup vodnej hladiny na vodnom toku Roňava s možnosťou dosiahnutia tretieho stupňa povodňovej aktivity,“ konštatuje SHMÚ.

Výstraha druhého stupňa platí pre okres Michalovce, kde meteorológovia očakávajú pretrvávanie vysokých vodných stavov na vodnom toku Latorica. Prvostupňovú hydrologickú výstrahu vydal pre Levice-západ, Levice-východ, Lučenec (povodeň z topiaceho sa snehu a dažďa) a Trebišov bez Roňavy (pretrvávanie vysokých vodných stavov na vodnom toku Bodrog).

mapa
Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia