Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent
14. decembra 2023, 16:30
Čas čítania 0:35

Vyšetrovateľa NAKA Pavla Ďurku a bývalého šéfa Úradu inšpekčnej služby Petra Scholtza opäť obvinili

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Dôvodom nového obvinenia je videozáznam spred budovy policajnej inšpekcie.

Vyšetrovateľa NAKA Pavla Ďurku a bývalého šéfa policajnej inšpekcie Petra Scholtza opäť obvinili zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, informuje Denník N.

Dôvodom nového obvinenia je videozáznam spred budovy policajnej inšpekcie. Záznam súvisel s vyšetrovaním podozrení voči vyšetrovateľke inšpekcie Diane Santusovej a jej kolegom. Ďurku so Scholtzom podozrievajú, že záznam využili na diskreditáciu Santusovej.

Priložený záznam kamery z 2. júla 2021 zachytáva Santusovú a aj bývalého šéfa NAKA Branislava Zuriana, ktorý je aktuálne šéfom policajnej inšpekcie. Na zázname Santusová vychádza z budovy inšpekcie a vidieť, ako prešla cez celé parkovisko do čierneho SUV. Neskôr z budovy vyšiel aj Zurian a smeroval k rovnakému autu. Santusová z neho potom vystúpila a on doň nastúpil.

Scholtzov advokát Ján Gereg bol prekvapený z obvinenia svojho klienta a pochybuje, že ide o trestnú činnosť. „Vydať záznam spred budovy predsa nie je úkon trestného konania,“ poznamenal Gereg.

Prípad najnovšieho obvinenia vyšetruje policajná inšpekcia v Banskej Bystrici.

Domov
Zdieľať
Diskusia