Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
17. decembra 2023, 14:56
Čas čítania 0:48

FOTO: V bratislavskej Vrakuni vyrastie nový polyfunkčný komplex. Bude stáť 50 miliónov eur

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nový komplex sa má nachádzať blízko ulíc Amarelková a Ihličnatá.

V bratislavskej mestskej časti Vrakuňa má vyrásť polyfunkčný komplex. Vyplýva to zo zámeru s názvom Nový Majerhof, ktorý investor, spoločnosť Malý Dunaj Development, predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Predpokladané investičné náklady sú približne 50 miliónov eur.


Výstavba sa má nachádzať blízko ulíc Amarelková a Ihličnatá. Polyfunkčný komplex počíta s funkciou obytnou a s funkciou občianskej vybavenosti. „Súčasťou zámeru budú nové prvky dopravnej a technickej infraštruktúry, nové plochy zelene s detskými ihriskami a športoviskami orientovanými pre rezidentov polyfunkčného komplexu, jeho návštevníkov, ako aj denných pasantov,“ dodal investor v zámere.


Navrhovaný komplex má pozostávať z niekoľkých budov, kde prvé nadzemné podlažie bude slúžiť na občiansku vybavenosť. Ďalšie podlažia budú slúžiť ako obytné územie. „Výnimkou je objekt B1, ktorý pozostáva len z plôch občianskej vybavenosti. Objekty v hlavnej časti polyfunkčného objektu sú vybavené podzemnou časťou na úrovni prvého podzemného podlažia určenou na parkovanie vozidiel,“ ozrejmil s tým, že celkovo má vzniknúť aj 450 parkovacích miest.


V rámci občianskej vybavenosti má ísť o nové priestory orientované na kultúru, ako napríklad viacúčelová sála, kino, knižnica, zdravotníctvo či materská škola. Takisto sa v bezprostrednom okolí zariadenia uvažuje o zriadení novej zastávky mestskej hromadnej dopravy. Predpokladaný začiatok výstavby je v roku 2025 a výstavba by mala trvať tri roky.

vrakuňavrakuňavrakuňavrakuňa
Zobraziť galériu
(5)
Domov
Zdieľať
Diskusia