Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
21. decembra 2023, 16:27
Čas čítania 0:29

V byte v Liptovskom Mikuláši zhorel človek. Na tragédiu reaguje aj mesto

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Hasiči požiar rýchlo zlikvidovali.

Požiar bytu na Revolučnej ulici v Liptovskom Mikuláši si vo štvrtok vyžiadal jeden ľudský život. V meste zasadal krízový štáb, mimoriadnu situáciu nevyhlásili. Informáciu potvrdil viceprimátor Rudolf Urbanovič.

„Hasiči požiar veľmi rýchlo zlikvidovali. Na základe toho sme skonštatovali, že nie je potrebné vyhlásiť mimoriadnu situáciu,“ vysvetlil viceprimátor. Manželke zosnulého mesto ponúklo núdzové ubytovanie, túto možnosť však nevyužila, keďže sa rozhodla ísť k rodinným príslušníkom.

Riaditeľka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Liptovskom Mikuláši Eva Krajčiová priblížila, že priestory bytového domu boli veľmi silno zadymené. Záchranu podľa nej komplikovalo neprehľadné prostredie bytového domu.

„Snažili sme sa zistiť, či sa niekto nenachádza aj v tých bytoch, ktoré boli pozamykané. Po odvetraní, skontrolovaní a uhasení požiaru sme postupne privádzali ľudí naspäť do bytov,“ priblížila.

Domov
Zdieľať
Diskusia