Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Radka Klučárová
23. decembra 2023, 10:59
Čas čítania 0:30

Packeta po rokoch mení majiteľa. Väčšinovým vlastníkom bude konzorcium investorov

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Novú štruktúru majiteľov ešte musia schváliť príslušné regulačné orgány.

Novým majiteľom spoločnosti Packeta bude konzorcium investorov CVC Capital Partners a Emma Capital, ktorej majiteľom je český miliardár Jiří Šmejc. O významnom obchode informoval magazín Forbes.

Prepravná spoločnosť Packeta je materskou spoločnosťou populárnej Zásielkovne, ktorá pôsobí aj na Slovensku. Novú štruktúru majiteľov ešte musia schváliť príslušné regulačné orgány. V budúcom roku by však 65-percentný podiel malo získať konzorcium investorov CVC Capital Partners a 35 percent by mala dostať spoločnosť Emma Capital.

Počas 13 rokov pôsobenia na trhu Packeta expandovala do siedmich európskych štátov a zamestnáva približne 2 000 zamestnancov, pripomína Forbes. Sieť Packety v súčasnosti tvorí viac ako 15-tisíc výdajných miest vrátane bezkontaktných z-boxov. 

Zásielkovňu založila ešte v roku 2010 podnikateľka Simona Kijonková a za niekoľkoročné fungovanie získala množstvo ocenení v oblasti e-commerce, pripomína spoločnosť v tlačovej správe.

packeta, z-box
Zdroj: levare.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia