Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent
27. decembra 2023, 8:29
Čas čítania 0:24

FOTO: Hladina Dunaja výrazne stúpa. V tomto meste rieka zaplavila známe nábrežie

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Zvyšovanie hladiny Dunaja spôsobil Váh, ktorý sa pri Komárne vlieva do Dunaja a prináša viac vody, než predpokladali maďarskí hydrológovia.

Hladina Dunaja naďalej výrazne stúpa. V Budapešti už začal zaplavovať nábrežie. Dunaj tu dosiahol 1. povodňový stupeň, informuje portál iMeteo.

Mesto Budapešť uzatvorilo všetky prístupové cesty k nábrežiu. Aby predišli možným škodám, začali úrady z nábrežia odstraňovať zaparkované autá. Hladina Dunaja v Budapešti sa blíži k druhému povodňovému stupňu a predpokladá sa, že bude ďalej rásť.

Zvyšovanie hladiny Dunaja spôsobilo husté sneženie a následné oteplenie s intenzívnym dažďom. Zároveň slovenská rieka Váh, ktorá sa pri Komárne vlieva do Dunaja, prináša viac vody, než predpokladali maďarskí hydrológovia. Následky tejto situácie sa už prejavujú v Budapešti, kde Dunaj začal zaplavovať hlavnú cestu vedúcu po nábreží.

Budapešť, dunaj
Zdroj: Idokep, Ed
Budapešť, Dunaj
Zdroj: Idokep, Dolor Sit
Budapešť, Dunaj
Zdroj: Idokep, Ed
Domov
Zdieľať
Diskusia