Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
8. januára 2024, 9:29
Čas čítania 0:55

Dnes „odfúkne“ takmer polovicu Slovenska. SHMÚ vydal výstrahy druhého stupňa pred silným vetrom

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Meteorológovia upozorňujú aj na vietor na horách a vo viacerých okresoch vydali výstrahy pred povodňami.

V niektorých okresoch naďalej platí výstraha druhého stupňa pred vetrom. Vo väčšine Košického kraja a v okrese Brezno sú vydané až do pondelka 8. januára večera. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe.


V okresoch Bratislava a Pezinok je výstraha druhého stupňa pred vetrom vydaná do 21.00 h. Odvtedy až do pondelka obeda tu platí prvostupňová výstraha. Rovnako je vydaná pre zvyšok Bratislavského kraja, Trenčiansky a Prešovský kraj. Od polnoci platí aj v Trnavskom kraji. V Košickom kraji treba so silnejším vetrom počítať až do utorka 9. januára.


Najmä na severe krajiny sa môžu v nedeľu večer až do pondelka tvoriť snehové jazyky a záveje. V Prešovskom kraji a okrese Spišská Nová Ves do pondelka večera, v Žilinskom kraji a okrese Považská Bystrica len doobeda. V nedeľu večer treba dať pozor aj na poľadovicu, a to v Banskobystrickom, Košickom, Nitrianskom a Prešovskom kraji. 

Silný vietor na horách a povodne

Meteorológovia upozorňujú aj na vietor na horách. Výstraha prvého stupňa je až do utorka vydaná vo väčšine Žilinského kraja a v okresoch Poprad a Brezno. V pondelok od 10.00 do 18.00 h platí v Brezne druhý stupeň výstrahy.


SHMÚ vydal aj hydrologické výstrahy pred povodňami. Druhý stupeň výstrah platí v okresoch Skalica, Senica, Michalovce a Trebišov. Prvostupňová výstraha je vydaná pre okresy Martin, Turčianske Teplice, Malacky, Nové Zámky, Zlaté Moravce, Bánovce nad Bebravou, Košice-okolie v povodí rieky Hornád, Zvolen, Banská Bystrica a Brezno.

silný vietor
Zdroj: Ministerstvo vnútra SR
Výstrahy pred vetrom.
Výstrahy pred vetrom. Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia