Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
8. januára 2024, 19:34
Čas čítania 0:49

Takmer 200-tisíc Slovákov sa týka dôležitá daňová povinnosť. Čas na vybavenie je len do 31. januára

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Predvyplnené priznania k dani z motorových vozidiel dostalo 195-tisíc daňovníkov.

Finančná správa tento rok už šiestykrát rozposlala predvyplnené daňové priznania k dani z motorových vozidiel. Za zdaňovacie obdobie 2023 ich poslala 194 783 daňovým subjektom, čo bolo o 5 235 viac ako vlani. Priznanie je potrebné podať a daň zaplatiť do 31. januára 2024.

„Týmto proklientskym opatrením chceme zjednodušiť plnenie si daňových povinností. Dostali ho subjekty, ktoré majú aktívnu elektronickú schránku na portáli FS a podali daňové priznanie za zdaňovacie obdobie roku 2022. Automaticky vygenerované dáta z informačného systému si nájdu v osobnej internetovej zóne na portáli FS,“ priblížila hovorkyňa daniarov Drahomíra Adamčíková.

Daňové priznanie podávajú subjekty, ktoré majú vozidlo evidované na podnikanie

Všetky daňové subjekty, ktoré sú povinné komunikovať s FS elektronicky, teda platitelia DPH, právnické osoby zapísané v obchodnom registri a fyzické osoby – podnikatelia, musia podať toto priznanie výhradne elektronicky. Ostatní ho môžu doručiť aj osobne, alebo poslať poštou na daňový úrad.

26. februára 2024, 16:30 Čas čítania 18:31 Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé

Predvyplnené daňové priznanie si subjekty nájdu v osobnej internetovej zóne na portáli FS. „Dokument obsahuje všetky identifikačné údaje daňovníka, zdaňovacie obdobie, druh DP aj samotný výpočet dane. Aj takto vyplnené priznanie však musí daňovník skontrolovať a doplniť aktuálne údaje pre nové zdaňovacie obdobie 2023, ktoré neboli uvedené v DP za rok 2022, a preto nemohli byť v predvyplnenom DP zaznamenané,“ doplnila Adamčíková.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/Milan Kapusta
Domov
Zdieľať
Diskusia