Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
11. januára 2024, 6:43
Čas čítania 0:41

Lidl z obchodov sťahuje nebezpečnú hračku. Upozorňuje, že sa ňou môžu zadusiť malé deti

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Výrobca hračky vyzýva zákazníkov, aby ju preventívne ďalej nepoužívali.

Slovenská obchodná inšpekcia v novej správe varuje pred hračkou „Puzzle/Stavebnica“ (senzorické stavebné prvky) značky „Playtive“ s artiklovým číslom IAN 422695_2210. Hračku predáva spoločnosť Lidl. 

„Na stavebnici s farebnými loptičkami zo sady ‚zmyslové stavebnice‘ (číslo modelu HG10159) sa môže za nepriaznivých okolností odlepiť žltý plastový uzáver. Žltý plastový uzáver a vypadnuté guľôčky sú malé časti, ktoré sa dajú prehltnúť. Ak dojčatá/malé deti prehltnú tieto malé časti, nie je možné vylúčiť riziko zadusenia,“ upozornil výrobca hračky spoločnosť OWIM GmbH & Co. KG. 

Spoločnosť Lidl spolu s výrobcom vyzývajú zákazníkov, aby hračku preventívne ďalej nepoužívali.

Stavebnica sa dá vrátiť

Výrobok je možné vrátiť prostredníctvom Slovenskej pošty. Peniaze budú zákazníkom vrátené po prijatí tovaru. „Ak spotrebiteľ za objednávku zaplatil kreditnou kartou, finančné prostriedky mu budú vrátené späť na kreditnú kartu. Ak tovar objednával na dobierku, bude spotrebiteľa po prijatí tovaru kontaktovať priamo spoločnosť Lidl a požiada spotrebiteľa o poskytnutie bankového čísla účtu,“ uviedla Slovenská obchodná inšpekcia v správe. 


V prípade akýchkoľvek problémov môžu zákazníci kontaktovať zákaznícku linku mailom na [email protected] alebo na telefónnom čísle 800 005 095.

Puzzle/stavebnica (senzorické stavebné prvky) značky Playtive.
Puzzle/stavebnica (senzorické stavebné prvky) značky Playtive. Zdroj: Slovenská obchodná inšpekcia
Domov
Zdieľať
Diskusia