Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
13. januára 2024, 9:26
Čas čítania 0:44

Tri slovenské banky plánujú v nedeľu odstávku. Tieto služby budú niekoľko hodín nedostupné

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slovenské banky plánujú veľké odstávky

Až tri slovenské banky hlásila, že 14. januára plánujú odstávku svojich služieb. Klienti ČSOB, Tatra banky a Raiffeisen banky sa musia pripraviť, že niektoré služby im pre údržbu systému nebudú fungovať niekoľko hodín.

ČSOB banka svoju odstávku plánu v noci od 00.00 do 09.00 h. Klienti musia počítať s obmedzením služieb Moja ČSOB, ČSOB SmartBanking, webovej stránky www.csob.sk a ČSOB API (PSD2). „Odstávka je nevyhnutná pre ďalšie skvalitňovanie služieb a za prípadné komplikácie spôsobené technickou odstávkou sa vopred ospravedlňujeme,“ napísala banka na webe.

Ďalšou bankou, ktorá plánuje odstávku, je Raiffeisen banka. V nedeľu 14. januára nebudú klientom od 00.00 do 02.00 h dostupné mnohé služby. Fungovať nebude internetbanking, platby na internete, overenie platieb prostredníctvom 3D secure a SMS a push notifikácií. „Platby plastovými kartami v kamenných obchodoch a výbery kartou z bankomatu bude možné uskutočňovať bez obmedzenia,“ ubezpečila banka zákazníkov. 

Medzi banky, ktoré ohlásili odstávku, patrí aj Tatra banka. Odstávku plánuje od 00.00 do 02.00 h. Klienti môžu očakávať, že služby elektronického bankovníctva, mobilné aplikácie, platby na internete, služba TatraPay a overenie platieb prostredníctvom 3D secure nebudú dostupné. Platbu kartou a výber hotovosti môžu klienti vykonávať bez obmedzení. 

Ilustračný obrázok.
Ilustračný obrázok. Zdroj: Unsplash/naipo.de
Domov
Zdieľať
Diskusia