Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
13. januára 2024, 10:51
Čas čítania 0:35

Letecká spoločnosť vstúpila do štrajku. Zrušili až 80 % sobotňajších letov

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Piloti Brussels Airlines vstúpili do jednodňového štrajku.

Piloti spoločnosti Brussels Airlines začali v sobotu ráno o 5.00 h miestneho času 24-hodinový štrajk. Aerolínie budú musieť zrušiť 70 až 80 % sobotňajších letov. Narýchlo zvolaný štrajk má podporu odborov, uviedol Olivier Van Camp, predstaviteľ socialistického odborového zväzu BBTK.

Spor sa týka výšky benefitov, ktoré piloti dostávajú navyše k pravidelnej mzde. Podľa BBTK manažment spoločnosti odmieta navýšiť tieto výhody, čím sa znižuje reálna kúpna sila pilotov. Sudca rozhodol v prospech pilotov a vedenie spoločnosti pôvodne prisľúbilo, že indexáciu benefitov zabezpečí. Neskôr však oznámilo, že sa proti rozsudku súdu odvolá.

Letecká spoločnosť sa ospravedlnila

„Ospravedlňujeme sa všetkým cestujúcim, ktorých sa štrajk dotkol. Naši kolegovia robia všetko pre to, aby našli riešenia pre všetkých,“ vyhlásil hovorca spoločnosti Nico Cardone.

Brussels Airlines po ohlásení štrajku zriadili pracovnú skupinu, ktorá má rozhodnúť o tom, ktoré lety môžu byť vypravené, a posúdiť jeho dôsledky pre cestujúcich. Vedenie spoločnosti zároveň vyzvalo odbory na obnovenie rokovaní.

letisko
Zdroj: Unsplash/Jue Huang
Domov
Zdieľať
Diskusia