Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent
16. januára 2024, 8:04
Čas čítania 0:34

Na Slovensko sa opäť vráti sneženie. Meteorológovia v týchto okresoch vydali výstrahy pred snehovými jazykmi

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Snežiť bude v Žilinskom kraji a na severe Banskobystrického kraja.

Slováci by sa mali pripraviť na sneženie, ktoré sa vráti na naše územie a môže spôsobiť komplikácie na cestách, informuje portál iMeteo.

So snežením by mali rátať hlavne obyvatelia severného Slovenska. Snežiť bude v Žilinskom kraji a na severe Banskobystrického kraja. Najviac snehu napadne zhruba medzi 7.00 a 11.00 h. Pokrývka bude tvoriť zhruba 5-centimetrovú vrstvu.

Počasie by malo byť v utorok prevažne polooblačné až oblačné. Denná teplota sa bude pohybovať od −5 až do 4 stupňov Celzia. Meteorológovia predpovedajú aj nočné mrazy na celom území Slovenska.

Intenzívne sneženie môže spôsobiť množstvo obmedzení. Horské priechody Donovaly a Čertovica by mohli byť pre kamiónovú dopravu neprejazdné. 

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal aj výstrahy pred snehovými jazykmi a závejmi, ktoré by sa mali vyskytovať v okresoch Brezno, Liptovský Mikuláš, Poprad, Kežmarok, Ružomberok, Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo, Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Považská Bystrica a Martin.

Výstrahy pred snehovými jazykmi a závejmi.
Výstrahy pred snehovými jazykmi a závejmi. Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia