Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
23. januára 2024, 18:19
Čas čítania 0:29

Na Slovensku udrie víchrica JITKA. V mnohých okresoch treba očakávať extrémny vietor až 100 km/h, vydali aj výstrahy 2. stupňa

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy 1. aj 2. stupňa.

V stredu zasiahne územie západného aj stredného Slovenska silný vietor až víchrica. Rýchlosť vetra môže dosahovať až 100 kilometrov za hodinu, informuje iMeteo. SHMÚ v tejto súvislosti vydal výstrahy 1. aj 2. stupňa. 

Výstrahy 1. stupňa sa týkajú okresov Bratislava, Pezinok, Senec, kde vietor počas noci zo stredy 24. januára na štvrtok 25. januára veľmi zosilnie. Výstraha 1. stupňa platí v stredu 24. januára aj pre okres Tvrdošín od 8.00 do 15.00 h.

Hydrometeorologická výstraha 1. stupňa.
Hydrometeorologická výstraha 1. stupňa. Zdroj: SHMÚ
Hydrometeorologické výstrahy pred vetrom.
Hydrometeorologické výstrahy pred vetrom. Zdroj: SHMÚ

Výstrahy 2. stupňa

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy 2. stupňa pred silným vetrom na horách. Tieto výstrahy sa týkajú okresov Žilina, Martin, Ružomberok, Banská Bystrica, Brezno, Liptovský Mikuláš, Poprad, Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín. Výstrahy začnú platiť od stredy 24. januára 8.00 h a pokračovať budú počas celého nasledujúceho dňa. 

Hydrometeorologická výstraha 2. stupňa.
Hydrometeorologická výstraha 2. stupňa. Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia