Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
23. januára 2024, 21:01
Čas čítania 0:58

Podľa Huliaka vedia poľovníci efektívne suplovať prácu zásahového tímu pre medveďa. Pre konflikt odvolali odborníka

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Zásahový tím potrebuje podľa ministerstva životného prostredia profesionalizáciu.

Rudolf Huliak z SNS tvrdí, že poľovníci vedia efektívne suplovať prácu zásahového tímu pre medveďa hnedého. Pracovníci zo zásahového tímu by mali podľa neho veliť zásahu a rozhodovať o tom, ako sa s problémovým medveďom naloží.


Zásahový tím potrebuje podľa Vladimíry Fabriciusovej z ministerstva životného prostredia profesionalizáciu.

Na pôde ministerstva sa v utorok uskutočnilo zasadnutie pracovnej skupiny ku krízovému manažmentu medveďa hnedého. Prítomní boli okrem iných aj predstavitelia rezortu pôdohospodárstva, enviropolície, rezortu vnútra, Slovenskej poľovníckej komory či Združenia miest a obcí Slovenska.

Huliak volá po opätovnom sčítaní medveďov

V najbližších týždňoch má byť vypracovaná metodika upravujúca súčinnosť a postup jednotlivých zložiek pri zásahoch voči medveďom v intravilánoch obcí. Cieľom je aj snaha eliminovať krízové situácie a nastaviť efektívny monitoring. „Táto situácia pramení z toho, že sa táto problematika dlhodobo neriešila,“ povedal štátny tajomník envirorezortu Filip Kuffa. Huliak volá po opätovnom sčítaní medveďa hnedého.


Štátny tajomník potvrdil odchod bývalého šéfa zásahového tímu pre medveďa hnedého Mariána Hletka z ministerstva. „Pokiaľ viem, tak sa s ním dohodli, on dohodu prijal, že odchádza preč,“ podotkol.

Tvrdé slová Progresívneho Slovenska 

Poslankyňa NR SR Tamara Stohlová z PS reagovala, že cieľom ľudí okolo SNS nie je odborne riadiť ministerstvo a ochranu prírody, ide len o presadzovanie sebeckých záujmov. Dôkazom je aj odvolanie odborníka na medvede Hletka. V tomto prípade bol podľa nej hlavným dôvodom jeho osobný konflikt s Huliakom.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Zároveň poukázala, že naposledy šéf envirorezortu Tomáš Taraba avizoval elimináciu medveďov zapojením polície a rýchlym vydávaním výnimiek okresnými úradmi.

 Rudolf Huliak.
Rudolf Huliak. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia