Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
24. januára 2024, 12:10
Čas čítania 0:30

Oklamal ju, že je americký vojak. Žena z Topoľčian prišla o vyše 22-tisíc eur

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Muž sa vraj do ženy zaľúbil a chcel za ňou prísť, požiadal ju preto o finančnú hotovosť.

Žena z Topoľčian prišla o 22 600 eur. Poslala ich údajnému americkému vojakovi, ktorý ju kontaktoval cez sociálnu sieť. Kriminálna polícia v Topoľčanoch v danej veci prijala trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu podvodu, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Údajný americký vojak, ktorý je na misii v Sýrii, sa skontaktoval so 41-ročnou ženou z Topoľčian v septembri 2022. Ich komunikácia trvala až do januára tohto roka. Muž sa vraj do ženy zaľúbil a chcel za ňou prísť, požiadal ju preto o finančnú hotovosť.

Žena mu začala od novembra 2022 postupne posielať peniaze na účet. Dokopy mu poslala v desiatich platbách finančnú hotovosť vo výške 22 600 eur. Poslednú platbu vykonala v januári tohto roka, následne si uvedomila, že sa stala obeťou podvodu, informovala polícia.

Domov
Zdieľať
Diskusia