Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
26. januára 2024, 18:38
Čas čítania 0:29

Štefan Harabin odovzdal podpisy potrebné na prezidentskú kandidatúru

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Návrhy kandidátov na prezidenta možno odovzdať do 30. januára do polnoci.

Exminister spravodlivosti a bývalý šéf Najvyššieho súdu Štefan Harabin odovzdal v piatok do Národnej rady (NR) SR podpisy potrebné na prezidentskú kandidatúru.

Kandidovať za hlavu štátu môže podľa zákona každý občan SR s trvalým pobytom na Slovensku, ktorý má v deň voľby aspoň 40 rokov. Návrhy kandidátov na prezidenta možno odovzdať do 30. januára do polnoci. Kandidáta na prezidenta navrhuje najmenej 15 poslancov Národnej rady SR alebo občania na základe petície s 15 000 podpismi.

Prvé kolo volieb prezidenta bude v sobotu 23. marca. Prípadné druhé kolo bude 6. apríla. Funkčné obdobie prezidentky Zuzany Čaputovej sa končí 15. júna 2024. Znovu kandidovať nebude. Volebná kampaň pred prezidentskými voľbami sa už začala. Kandidáti na ňu môžu minúť pol milióna eur. Kampaň sa končí 48-hodinovým volebným moratóriom.

Anketa:
Budeš voliť Harabina?
Áno.
Nie, niekoho iného.
Nie, nikoho.
Áno.
30 %
Nie, niekoho iného.
63 %
Nie, nikoho.
7 %
Štefan Harabin
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Domov
Zdieľať
Diskusia