Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová TASR
28. januára 2024, 15:53
Čas čítania 0:31

Fajčiari na Slovensku si za cigarety priplatia. Ich cena už čoskoro stúpne o desiatky centov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Od 1. februára sa zvýši spotrebná daň na tabak.

Fajčiari si od štvrtka 1. februára za cigarety priplatia približne 0,40 eura za krabičku. Cigarety s nezvýšenou sadzbou však budú môcť predajcovia dopredávať do konca apríla. Spotrebná daň na tabak je súčasťou konsolidačných opatrení, ktoré v roku 2023 schválila vláda Roberta Fica.

Cigarety budú neustále stúpať aj počas ďalších rokov. „Rok 2025 by bol bez zvýšenia, rok 2026 so zvýšením o 40 % za jednu krabičku a v roku 2027 opäť bez zvýšenia,“ povedal minister financií Ladislav Kamenický. 

Konsolidačné opatrenia majú hodnotu takmer 2 miliardy eur

Balík 18 konsolidačných opatrení pre budúci rok má hodnotu 1,96 miliardy eur a celý je obsiahnutý v jednom súhrnnom zákone, takzvanom Lex Konsolidácia. Vláda v rámci neho plánuje od budúceho roka zaviesť mimoriadny bankový odvod so sadzbou 30 %, ako aj zvýšiť spotrebné dane z tabaku a alkoholických nápojov.

cigarety
Zdroj: Pixabay
Domov
Zdieľať
Diskusia