Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
31. januára 2024, 12:03
Čas čítania 0:25

Meteorológovia prezradili, aké počasie majú Slováci čakať v úvode februára. Predpoveď väčšinu sklame

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Tohtoročný január mal podľa SHMÚ veľmi premenlivé počasie.

Predpoveď počasia na najbližšie dni naznačuje, že ani s príchodom februára sa situácia so snehom nezmení. Prevládať má nadpriemerne teplé počasie, nepriaznivé na tvorbu snehovej pokrývky. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informoval na svojom webe.


Tohtoročný január bol podľa SHMÚ charakteristický premenlivým počasím, prevažovala nadpriemerná teplota vzduchu a kvapalných zrážok. „Takéto podmienky sú, samozrejme, nepriaznivé na tvorbu a akumuláciu snehovej pokrývky a s výnimkou vyššie položených a horských oblastí v severnej polovici Slovenska takmer celý mesiac absentovala,“ priblížil SHMÚ.


Dodal, že v súčasnosti sa snehová pokrývka na území Slovenska nachádza od výšky približne 600 – 700 metrov nad morom. Na severovýchode je hranica nižšie, aj okolo 400 metrov nad morom.

Domov
Zdieľať
Diskusia