Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
3. februára 2024, 11:30
Čas čítania 0:28

VÝSTRAHY: Meteorológovia varujú pred extrémnou víchricou. V týchto regiónoch platia výstrahy druhého stupňa

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

So silnou až mohutnou víchricou na horách Slováci musia rátať až do nedele (4. 2.).

Na viacerých miestach platia v sobotu výstrahy druhého stupňa pred vetrom na horách. Na západe Slovenska môže silnejšie zafúkať aj v nižších polohách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe.


So silnou až mohutnou víchricou na horách treba až do nedele (4. 2.) počítať v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín. Vietor tu môže nárazovo dosiahnuť rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu. Prvostupňová výstraha je vydaná pre okresy Dolný Kubín, Martin, Námestovo a Žilina, kde môže vietor dosiahnuť nárazovo rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu.


Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí do 18.00 h aj v nižších polohách. Vydaná je pre väčšinu Bratislavského kraja a pre okresy Dunajská Streda, Galanta a Trnava.

mapa, výstrahy
Zdroj: SHMÚ.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia