Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. februára 2024, 21:22
Čas čítania 0:44

Poľsko prijíma kroky, ktoré ho pripravujú na možnú vojnu s Ruskom. Minister obrany prezradil, aké majú plány

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Kosiniak-Kamysz uviedol, že rozsiahle nákupy výzbroje sú dôležité a s rovnakou vážnosťou treba pristupovať aj k individuálnemu vybaveniu každého vojaka.

Poľský minister obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz v rozhovore zverejnenom v pondelok povedal, že Poľsko sa musí pripraviť aj na hrozbu vypuknutia vojny s Ruskom. 


Na otázku denníka Super Express, či považuje za možnú vojenskú porážku Ukrajiny Ruskom a následnú inváziu na územie Poľska, Kosiniak-Kamysz odpovedal, že zvažuje všetky možné scenáre a práve tie najhoršie z nich berie najvážnejšie.


„To je úloha ministra obrany v situácii, v ktorej sa dnes nachádzame,“ dodal s tým, že slová o možných scenároch „nepovedal len tak z ničoho nič“, ale dôkladne ich zvážil.

Ako sa Poľsko začína pripravovať na hrozbu vojny? 

Rezort obrany sa už na hrozbu vojny podľa poľského ministra začal pripravovať prijatím konkrétnych krokov vrátane preskúmania nedostatkov v dodávkach výzbroje pre armádu.

V tejto súvislosti Kosiniak-Kamysz uviedol, že hoci sú rozsiahle nákupy výzbroje dôležité, rovnako vážne treba pristupovať aj k individuálnemu vybaveniu každého vojaka.


Dodal, že Poľsko má v úmysle zohrávať veľmi dôležitú úlohu v spoločnej obrane Európskej únie, ktorej je členom. Zároveň patrí aj do NATO.

Poľsko je jedným z najväčších podporovateľov Ukrajiny. Od začiatku invázie jej poskytuje vojenskú podporu a prijalo tiež najväčší počet Ukrajincov utekajúcich pred vojnou.

Wladyslaw Kosiniak-Kamysz
Zdroj: Flickr/DG EMPL
Domov
Zdieľať
Diskusia