Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
7. februára 2024, 18:11
Čas čítania 0:48

Najväčšia univerzita na Slovensku chce otvoriť novú školu. Takáto bude jej úloha, vedenie informovalo o detailoch

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Najväčšia slovenská univerzita chce vytvoriť doktorandskú školu.

Najväčšia slovenská univerzita plánuje vytvoriť doktorandskú školu. Slúžiť má doktorandom z viacerých fakúlt a poskytovať im aj celouniverzitné vzdelávanie. O téme informoval prorektor pre vedu a doktorandské štúdium Univerzity Komenského (UK) v Bratislave Jozef Masarik s tým, že spustená by mala byť od budúceho akademického roka.

„Cieľom doktorandskej školy je skvalitniť vzdelávanie doktorandov, zvýšiť multidisciplinárnosť výskumu a interakciu doktorandov z rôznych odborov medzi sebou,“ priblížil Masarik. Vytvorí sa tak podľa neho priestor, kde budú môcť doktorandi spoločne pracovať a vzájomne interagovať.

Avizoval, že doktorandská škola bude tiež poskytovať celouniverzitné vzdelávanie. Zahŕňať má aktivity potrebné pre doktorandov bez ohľadu na to, v akom odbore študujú. Ako príklad uviedol aktivity na rozvíjanie IT schopností, štatistické metódy či vzdelávanie v oblasti didaktiky a pedagogiky.

Univerzita chce doktorandov posielať do zahraničia

Zámerom je aj zlepšiť podmienky na mobilitu doktorandov. „Budú tam špičkoví školitelia, ktorí určite majú medzinárodné kontakty, majú granty, bude to tvorené grantmi, a teda môžeme študentov aj viac vysielať do zahraničia,“ skonštatoval prorektor pre vedu a doktorandské štúdium.

26. februára 2024, 16:30 Čas čítania 18:31 Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé

Nedávny prieskum Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo (SAAVŠ) realizovaný na slovenských vysokých školách ukázal, že stáž v zahraničí absolvoval len malý podiel doktorandov. „Bola to len jedna štvrtina doktorandov,“ upozornil predseda Výkonnej rady SAAVŠ Robert Redhammer.

univerzita
Zdroj: TASR/Dano Veselský
Domov
Zdieľať
Diskusia