Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
16. februára 2024, 11:05
Čas čítania 1:01

Populárna odevná firma prepustí až 1 600 zamestnancov. Značka je obľúbená aj na Slovensku

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Firma plánuje zrušiť približne 2 % pracovných miest.

Americký výrobca športového oblečenia a obuvi Nike plánuje znížiť počet pracovných miest o približne dve percentá, aby zredukoval náklady a zvýšil efektívnosť. Dôvodom sú slabšie vyhliadky príjmov a rastúca konkurencia.

Prepúšťanie sa pravdepodobne dotkne viac ako 1 600 ľudí z celkového počtu 83 700 zamestnancov spoločnosti na celom svete. Znižovanie počtu pracovných miest je plánované v dvoch fázach, pričom prvé kolo sa začne v piatok a druhé kolo sa má dokončiť do leta.

Plánované zrušenie pracovných miest má byť súčasťou úspory nákladov do výšky dvoch miliárd USD (1,86 miliardy eur) v nasledujúcich troch rokoch, ktorú spoločnosť oznámila vlani v decembri spolu s výsledkami za 2. štvrťrok jej finančného roka 2023/24.

Spoločnosť Nike vtedy uviedla, že podniká kroky na zefektívnenie organizácie a identifikovanie možností na kumulatívne úspory nákladov. Oblasti potenciálnych úspor zahŕňajú aj zjednodušenie sortimentu produktov, zvýšenie automatizácie a využívanie technológií na zefektívnenie organizácie.

Nike chce inovovať

Väčšinu týchto úspor investuje spoločnosť Nike do podpory budúceho rastu. Chce urýchliť inovácie, aby z dlhodobého hľadiska dosiahla lepšie výsledky.

Spoločnosť zároveň odhadla náklady na reštrukturalizáciu pred zdanením vo výške približne 400 až 450 miliónov USD spojené predovšetkým s nákladmi na odstupné pre zamestnancov.

9. apríla 2024, 19:30 Čas čítania 5:30 Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom

V 2. štvrťroku (september – november 2023) sa zisk spoločnosti zvýšil o 19 percent a tržby vzrástli o jedno percento, ale pri konštantných menových kurzoch klesli o jedno percento vzhľadom na slabší dopyt, keďže spotrebitelia obmedzujú nepodstatné výdavky.

Nie je isté, či sa prepúšťanie týka aj Slovenska. S otázkou na rušenie pracovných miest sme sa preto obrátili aj na pobočku Nike na Slovensku. V prípade odpovede budeme článok aktualizovať.
Off Trend Club Shmejdy Bratislavskí resell shop galéria tenisky sneakers streetwear limitované stena topánky móda nike jordan dunk off-white
Zdroj: Refresher/Ľubo Baran
Domov
Zdieľať
Diskusia