Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
17. februára 2024, 19:24
Čas čítania 1:03

Dopravný podnik hľadá nových vodičov autobusov. Láka ich na náborový príspevok vo výške 4 000 eur

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vyplácať budú aj tzv. stabilizačné príspevky.

Vodiči autobusov v Dopravnom podniku mesta Košice (DPMK) začnú dostávať náborový a stabilizačný príspevok. Spoločne sa na tom dohodli predstavitelia ich odborov s vedením mesta Košice a DPMK. Mestský dopravca si od tohto kroku sľubuje zvýšenie atraktivity povolania vodiča. Informovala o tom Jana Poľová z referátu marketingu a styku s verejnosťou mesta Košice.

Stabilizačný príspevok vo výške 1 500 eur sa bude po častiach vyplácať všetkým vodičom autobusov, ktorí podpíšu dohodu o jeho poskytnutí a odpracujú v DPMK tri roky. Na základe toho im po odpracovaní každého roka bude vyplatených po 500 eur. Premiérovo sa tak stane v roku 2025.

Dostanú ho tí, ktorí nastúpia od februára

Náborový príspevok vo výške 4 000 eur bude vyplácaný novoprijatým vodičom autobusov, ktorí podpíšu dohodu o jeho poskytnutí a nastúpia do DPMK po 1. februári tohto roka. Prvých 1 000 eur dostanú už hneď v úvodnej výplate, zvyšok bude postupne rozdelených po odpracovaní každého z troch rokov, a to vo výške 1 000 eur.

Košický primátor Jaroslav Polaček ocenil prácu vodičov a ďalších zamestnancov, ktorí sa aj napriek náročným podmienkam dokážu starať o bezpečnú jazdu cestujúcich mestskou hromadnou dopravou. V spolupráci s vedením DPMK a odborármi podľa neho našli riešenie, vďaka ktorému zvýšia záujem o toto povolanie.

16. apríla 2024, 8:30 Čas čítania 0:16 KVÍZ: Ako dobre poznáš Košice? Otestuj svoje znalosti o druhom najväčšom slovenskom meste KVÍZ: Ako dobre poznáš Košice? Otestuj svoje znalosti o druhom najväčšom slovenskom meste

„Okrem modernej a ekologickej MHD sme sa zaviazali aj k zlepšovaniu pracovných a sociálnych podmienok našich zamestnancov. Som rád, že sme mohli spustiť ďalší motivačný program, ktorý ocenia stovky súčasných a budúcich vodičov v našom DPMK,“ zdôraznil Polaček.

Nový stabilizačný príspevok sa má podľa povereného generálneho riaditeľa DPMK Romana Danka týkať zhruba 330 vodičov a náborový príspevok asi päťdesiatky vodičov.

Domov
Zdieľať
Diskusia