Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
23. februára 2024, 16:50
Čas čítania 0:28

Na Martinských holiach objavili mŕtveho 67-ročného turistu. Rodine neodpovedal na SMS, našli ho podľa mobilu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Odišiel na martinskú ferratu. Odvtedy sa s ním rodina nevedela skontaktovať.

Horskí záchranári hľadali vo štvrtok 22. februára na Martinských holiach 67-ročného slovenského turistu, ktorý odišiel na martinskú ferratu a rodina sa s ním nevedela skontaktovať. Muža našli na turistickom chodníku k ferrate bez známok života. Horská záchranná služba (HZS) o tom informovala na svojom webe.

Doplnila, že muž nereagoval na telefonáty ani zaslané SMS. „Pátracia akcia sa rozbehla po oznámení udalosti a informácii, že motorové vozidlo turistu sa stále nachádza na parkovisku na Stráňach. Do terénu odišli profesionálni aj dobrovoľní záchranári HZS,“ uviedla.

O súčinnosť požiadali Ústredné operačné stredisko Policajného zboru SR. „Lokalizácia mobilného telefónu potvrdila, že turista by sa mal nachádzať na severovýchodnej strane Lúčanskej Malej Fatry. Záchranári HZS ho našli v nočných hodinách, žiaľ, bez známok života,“ dodala HZS.

hzs
Zdroj: HZS
Domov
Zdieľať
Diskusia