Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. marca 2024, 19:50
Čas čítania 0:56

Slovákov čaká prudká zmena počasia. Pripraviť sa musia na tuhé ranné mrazy

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Koniec pracovného týždňa bude poriadne chladný.

V druhej polovici tohto týždňa bude nadránom mráz prechodne aj v nížinách. Najchladnejšia noc na väčšej ploche bude pravdepodobne zo štvrtka 7. marca na piatok 8. marca.


Nad severnou časťou Európy podľa SHMÚ zmohutnie tlaková výš, ktorej stred sa bude v noci na štvrtok nachádzať nad Nórskom. Výš sa bude už v stredu 6. marca rozširovať smerom na juh a východ. „Po jej prednej strane k nám začne už 6. marca od severovýchodu až východu prúdiť chladnejší vzduch a 7. marca sa toto prúdenie ešte viacej vystupňuje,“ opísali meteorológovia.


Približne 1500 metrov nad morom sa postupne nad Bardejovom ochladí približne na mínus päť a nad Hurbanovom na asi mínus tri stupne Celzia.

 „Ochladenie v tejto hladine nebude vzhľadom na daný dátum veľmi silné, ale keďže následne, najmä v noci na piatok, takmer všade v suchom vzduchu pri zväčša jasnej alebo takmer jasnej oblohe zoslabne vietor, treba očakávať aj v nížinách nadránom pokles teploty vzduchu pod nula stupňov,“ priblížil SHMÚ.

Mínusové teploty

Teplota vzduchu v noci na piatok vo výške dvoch metrov nad povrchom poklesne vrátane nížin na juhozápade zväčša na mínus jeden až šesť stupňov Celzia. V údoliach bude lokálne do mínus deviatich stupňov.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

SHMÚ očakáva mráz nadránom v nížinách miestami aj v noci na štvrtok a rovnako aj v noci na sobotu 9. marca. „V predpovedi je ešte stále určitá miera neistoty, ale tá sa už s približujúcim dátumom (7. a 8. marca) postupne zmenšuje,“ skonštatovali meteorológovia.

Počasie vo švrtok 7. marca.
Počasie vo švrtok 7. marca. Zdroj: SHMÚ
Počasie v piatok 8. marca.
Počasie v piatok 8. marca. Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia