Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent TASR
10. marca 2024, 13:38
Čas čítania 0:45

VIDEO: Slovenský režisér Bebjak pri preberaní ceny Českého leva kririzoval vládu. Domov poslal silný odkaz

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Podľa neho sú Slováci citliví a vždy budú bojovať za spravodlivosť a za demokratické princípy.

Slovenský režisér Peter Bebjak na udeľovaní cien Českého leva získal ocenenie v kategórii najlepší televízny film alebo miniséria za režírovanie trojdielnej minisérie Matematika zločinu. Pri preberaní ceny v ďakovnej reči reagoval na politickú situáciu na Slovensku a voličom poslal odkaz.

„Slováci nie sú arogantní, nie sú ani žiadnym spôsobom ľudia, ktorí chcú šíriť nenávisť, chcú šíriť hoaxy alebo adorujú nejakú zločineckú veľmoc,“ spomenul. „To sú, bohužiaľ, ľudia, ktorí nám teraz vládnu,“ dodal. Ďalej sa vyjadril, že nič netrvá večne a že verí tomu, že Slováci, ktorých je viac, sú tí citliví, ktorí vždy budú bojovať za spravodlivosť a za demokratické princípy. „Tak nás berte, prosím vás,“ povedal. 

Svoju reč zakončil známym príslovím: „Múdri ľudia sa učia z chýb iných.“

„Aj vám držím palce pri voľbách,“ odkázal voličom.

Českého leva v kategórii najlepší hraný celovečerný film získala v sobotu na udeľovaní českých filmových cien historická dráma Bratři režiséra Tomáša Mašína a producenta Petra Bílka. Cenu získal aj sci-fi film s kriminálnou zápletkou Bod obnovy či psychologický triler režiséra Tomáša Mašína Nemé tajomstvá. 

Cena pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe patrí Simone Pekovej. Krištáľovú sošku pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe získal Kryštof Hádek.

Domov
Zdieľať
Diskusia