Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
18. marca 2024, 6:38
Čas čítania 0:35

MAPA: Tieto slovenské školy začnú od septembra učiť novým systémom. Pribudne digitálna či emocionálna gramotnosť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vyučovanie by sa malo posilniť napríklad o environmentálnu, finančnú, digitálnu či emocionálnu gramotnosť.

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR zverejnilo interaktívnu mapu základných škôl, ktoré začnú od septembra tohto roka učiť po novom. Rodičia a verejnosť tak môžu zistiť, ktorá škola v ich okolí prejavila záujem o zmenu vzdelávania.


„Podľa nového vzdelávacieho programu vyučuje svojich prvákov aktuálne už 39 základných škôl. Od septembra 2024 sa táto vlna inovácií potenciálne rozšíri do viac ako 400 ďalších škôl po celom Slovensku,“ avizovali z rezortu.


V mape sú podľa ich slov zahrnuté aj základné školy, ktoré začali s postupným zavádzaním nového kurikula od minulého školského roka. Priblížili, že mapa je doplnená aj textovým zoznamom, v ktorom je možné vyhľadávať podľa názvu školy či jej adresy.

Zmeny vo vyučovaní

Komplexné zmeny v cieľoch a obsahoch základného vzdelávania majú otvoriť možnosti lepšej prípravy detí na život v 21. storočí. Cieľom je posilniť environmentálnu, finančnú, digitálnu, občiansku či emocionálnu a sociálnu gramotnosť. Rovnako aj čitateľskú a vizuálnu gramotnosť.

Domov
Zdieľať
Diskusia